Wiadomości z roku 2023

Spotkanie świąteczno-noworoczne.

W środę 20 grudnia o godz. 15.00 w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu odbyło się ostatnie w tym roku Posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu. Wszystkich przybyłych, w imieniu prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu - druha Andrzeja Małeckiego, powitał wiceprezes - dh Roman Danielczyk.

Rozstrzygnięcie strażackiego konkursu plastycznego

17 grudnia w sali Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach odbyło się podsumowanie etapu gminnego i powiatowego Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Na tegoroczną edycję wpłynęło łącznie 160 prac z powiatu gostyńskiego.

Życzenia

Procesja Światła

W piątkowy wieczór 8 grudnia przez Ostrów Tumski przeszła coroczna Procesja Światła, ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Procesja rozpoczęłą się o godz. 18.00 w kościele św.

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Strażaków OSP w Pogorzeli.

W sobotę 2 grudnia w Domu Strażaka w Pogorzeli odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Strażaków Powiatu Gostyńskiego.

W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn reprezentujących gminy powiatu gostyńskiego.

Poniżej prezentujemy miejsca zajęte przed poszczególnych przedstawicieli gmin:

I miejsce Poniec

II miejsce Gostyń

Procesja Światła

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu serdecznie zaprasza do udziału w corocznej Procesji Światła.

Andrzejkowy Wieczorek Strażacki.

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu zaprasza na Andrzejkowy Wieczorek Strażacki.

I Wielkopolski Kongres Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Grzymysławicach.

W sobotę 4 listopada członkowie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu uczestniczyli w I Wielkopolskim Kongresie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, który odbył się w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach.

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

Ruszyły eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego.

Podsumowanie XXV Wojewódzkiego Konkursu Kronik OSP województwa wielkopolskiego w Szamotułach.

W sobotę 16 września w Muzeum Zamku Górków w Szamotułach odbyło się podsumowanie XXV Wojewódzkiego Konkursu Kronik OSP województwa wielkopolskiego.

Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu.

W piątek 15 września 2023r. o godz. 18.00 w remizie OSP Pępowo odbyło się Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu.

XIV Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Golinie.

W sobotę 26 sierpnia odbyła się XIV Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Golinie.

Noc w Szwajcarii Godurowskiej.

W dniach 26-27 sierpnia po raz drugi odbyła się  " Noc w Szwajcarii Godurowskiej", w której uczestniczyły Dziecięce i Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z gminy Piaski oraz zaproszeni goście z Dzięczyny, Sarnowej i Pakosławia. Łącznie w tegorocznym obozie wzięło udział 65 młodych adeptów pożarnictwa.

Obóz Szkoleniowo-Wypoczynkowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Brenno 2023.

W niedzielę 9 lipca do Brenna zjechała się młodzież z powiatów: gostyńskiego, grodziskiego, leszczyńskiego, międzychodzkiego i rawickiego, by rozpocząć wakacyjny Obóz Szkoleniowo-Wypoczynkowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Ze względu na bardzo dużą liczbę chętnych, tegoroczny obóz odbędzie się w dwóch turnusach - lipcowym i sierpniowym.

XXI Pielgrzymka Służb Mundurowych na Zdzież.

Tradycyjne 1 lipca na placu targowym w Karolewie spotkali się przedstawiciele jednostek Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych, Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, Policji, Straży Miejskiej, a także harcerze i Bractwa Kurkowe, by wspólnie rozpocząć  XXI Pielgrzymkę Służb Mundurowych, której celem jest Sanktuarium Pocieszenia Najświętszej Ma

VIII Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę.

Tradycją jest, że osoby związane z ochroną przeciwpożarową co pięć lat przybywają do Sanktuarium Jasnogórskiego. W sobotę 27 maja 2023 r.

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Słupcy.

W sobotę 13 maja 2023r. na miejskim targowisku przy ul. Ratajczaka w Słupcy odbyły się uroczystości związane z Wojewódzkimi Obchodami Dnia Strażaka. Święto to połączone było z
Powiatowymi Obchodami Dnia Strażaka oraz jubileuszem 130 - leciem Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy i działającej przy niej orkiestry dętej.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Gostyniu.

W sobotę 6 maja miały miejsce Powiatowe obchody Dnia Strażaka, które w tym roku odbyły się w Gostyniu. Uroczystość rozpoczęła Msza św. odprawiona w kościele pw. Św. Małgorzaty w Gostyniu, której przewodniczył proboszcz - ks. Grzegorz Robaczyk oraz kapelan gostyńskich strażaków - ks. Michał Kulig. Na Mszy św.

Życzenia

VII Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gostyńskiego.

W sobotę 29 kwietnia 2023r. na Orliku przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Kopernika w Piaskach po raz kolejny rozegrano VII Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gostyńskiego.

Posiedzenie Prezydium Zarząd Oddziału Powiatowego w Gostyniu.

W piątek 28 kwietnia 2023r. o godz. 18.00 w remizie OSP Pępowo odbyło się kolejne Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu.

Zaproszenie na Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Gostyniu.

Serdecznie zapraszamy na Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Gostyniu, które odbędą się 6 maja 2023r.

I Powiatowe Zawody Wędkarskie Strażaków OSP Powiatu Gostyńskiego.

W sobotę 22 kwietnia 2023r. na łowisku w Dzięczynie odbyły się I Powiatowe Zawody Wędkarskie Strażaków OSP Powiatu Gostyńskiego. Zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach: MDP oraz Senior. Do wędkarskich zmagań zgłosiło się 33 wędkarzy jednostek z terenu powiatu gostyńskiego, z czego 12-tu z nich to przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. 

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" w Gostyniu.

W czwartek 21 kwietnia 2023r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu przeprowadzone zostały powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Na szczeblu powiatowym rywalizowało między sobą 31 zwycięzców etapów gminnych, których powitali - Komendant Powiatowy PSP st.kpt. mgr inż.

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" w gminie Pępowo.

W poniedziałek 3 kwietnia 2023r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie odbył się finał etapu gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom." Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem uczestników, co bardzo ucieszyło organizatorów.

V Turniej Bowlingowy Strażaków Powiatu Gostyńskiego w Poniecu

W piątek 31 marca 2023r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Poniecu odbył się V Drużynowy Turniej Bowlingowy Strażaków Powiatu Gostyńskiego.
Do sportowej rywalizacji przystąpiło 11 dwuosobowych drużyn z powiatu gostyńskiego.
Drużynę Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu reprezentowali - dh Mikołaj Wojtyczka oraz dh Andrzej Dorsz.

Halowy Turniej Piłki Nożnej Strażaków gminy Krobia.

W niedzielę 26 marca 2023r. Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krobi wspólnie z Gminą Krobia byli organizatorami Halowego Turnieju Piłki Nożnej Strażaków. Piłkarskie rozgrywki skierowane były dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Krobia.

Posiedzenie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka.

25 marca 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Poznaniu odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Wielkopolskiego im. gen. Stanisława Taczaka. Obradom przewodniczył Prezes OW ZOSP RP - dh Eugeniusz Grzeszczak.

Posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu.

W piątek 24 marca 2023r. o godz. 18.00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu. Powitania przybyłych druhów dokonał prezes - dh Andrzej Małecki. Po przegłosowaniu porządku obrad nastąpił wybór nowego skarbnika Zarządu. Na spotkaniu padła propozycja, by funkcję tę po ś.p.

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy na VIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Strażaków na Jasną Górę, która odbędzie się 27 maja 2023r.

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" w gminie Krobia.

12 marca 2023r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pudliszkach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież zapobiega pożarom" w gminie Piaski.

W czwartek 23 lutego o godz. 11.00 w sali Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach przeprowadzono gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
" Młodzież zapobiega pożarom".

Pożegnanie bryg. Michała Pohla.

22 lutego 2022r. przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach w osobach - prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu - dh Andrzej Małecki oraz wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu - dh Grzegorz Marszałek, uczestniczyli w oficjalnym pożegnaniu bryg.

Narada podsumowująca działalność strażaków powiatu gostyńskiego.

22 lutego 2023r. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej PSP w Gostyniu odbyła się narada podsumowująca działalność strażaków powiatu gostyńskiego, na której omówiono działania ratowniczo-gaśnicze strażaków w 2022 roku.

X Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych.

W dniu 19 lutego 2023 r. po raz dziesiąty w Hali Widowiskowo-Sportowej w Grodzisku Wielkopolskim odbył się Wielkopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej OSP o puchar Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego im. generała Stanisława Taczaka.

Sportowe zakończenie ferii z DDP Grabonóg.

W sobotę 11 lutego 2023r. wiceprezesi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu w osobach dh Roman Danielczyk oraz dh Grzegorz Marszałek uczestniczyli w " Sportowym zakończeniu ferii z DDP Grabonóg", które dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu, mogło odbyć się w hali sportowej tejże placówki. 

Podsumowanie działalności boreckich druhów.

 6 stycznia 2023r. druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Borek Wielkopolski uroczyście podsumowali swoją działalność w minionym roku 2022.