Wiadomości z roku 2021

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny

28 grudnia 2021 r. w sali Centrum Kultury i Biblioteki w Piaskach podsumowano gminny etap Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego.

100-lecie powstania Związku OSP RP w Poznaniu

W niedzielę 19 grudnia 2021r. strażacy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Wielkopolski zgromadzili się w Poznaniu na obchodach 100-lecia powstania Związku OSP RP. Uroczystość była doskonałą okazją do połączenia jej z obchodami 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

XV Procesja Światła

8 grudnia 2021 r. o godz. 18.00 z Kościoła św. Małgorzaty na Ostrowie Tumskim wyruszyła XV Procesja Światła,  organizowana z okazji przypadającej w kościele katolickim uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Spotkanie laureatów Ogólnopolskich Konkursów Historycznych w Toruniu

W dniach 17-19 wrzesień 2021 r. odbyło się w Toruniu spotkanie Laureatów Ogólnopolskich Konkursów Historycznych, którzy mieli okazję uczestniczyć w licznych warsztatach dla kronikarzy, sesjach tematycznych, spotkaniach z prezesem ZG ZOSP RP Waldemarem Pawlakiem, a także zwiedzić miejsca historyczne miasta.

XXIII Finał Wojewódzkiego Konkursu Kronik OSP w Grabonogu

Dnia 28 sierpnia 2021r. w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych im. J. Wybickiego w Grabonogu odbył się XXIII Finał Wojewódzkiego Konkursu Kronik OSP. Utworem „Orkiestry Dęte” rozpoczęła spotkanie Świętogórska Orkiestra Dęta pod dyrekcją p. Piotra Kaczora.