Obóz Szkoleniowo-Wypoczynkowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Brenno 2023.

W niedzielę 9 lipca do Brenna zjechała się młodzież z powiatów: gostyńskiego, grodziskiego, leszczyńskiego, międzychodzkiego i rawickiego, by rozpocząć wakacyjny Obóz Szkoleniowo-Wypoczynkowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Ze względu na bardzo dużą liczbę chętnych, tegoroczny obóz odbędzie się w dwóch turnusach - lipcowym i sierpniowym. W pierwszym turnusie uczestniczy łącznie 240 osób w wieku od 10 do 17 lat. Powiat gostyński reprezentuje grupa 55 młodych adeptów pożarnictwa.

Komendantem tegorocznego obozu jest dh Arkadiusz Skrzypczak sekcyjny z Komendy Powiatowej PSP w Gostyniu, kierownikiem obozu - Małgorzata Job, a zastępcą kierownika obozu -Patrycja Piela. Z kolei kierownikiem obozu jest Mirosław Szepe.

Dwutygodniowy program obozu obejmuje m.in. zajęcia sprawnościowe (tor przeszkód), służby wartownicze, podstawy udzielania pierwszej pomocy, przygotowanie do pasowania i ślubowania na strażaka członka MDP, wizyta w Lotniskowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, rozrywkowe i wypoczynkowe atrakcje (ognisko, gry i zabawy obozowe, loty w tunelu aerodynamicznym w Lesznie).

Ślubowanie na strażaka członka MDP odbędzie się w najbliższą niedzielę 16 lipca.

Organizatorami obozu są Zarządy Oddziałów Powiatowych Związku OSP z powiatów leszczyńskiego, rawickiego, gostyńskiego, grodziskiego i międzychodzkiego przy współpracy z komendantami PSP z tych samych powiatów.

FOT. M. Wojtyczka