Wiadomości z roku 2009

Spotkanie opłatkowe

Spotkanie opłatkowe

W dniu 21 grudnia 2009r. w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym udział brali strażacy PSP, emeryci i renciści pożarnictwa, członkowie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu oraz zaproszeni goście, w osobach:

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego 2009

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego 2009

W dniu 19 grudnia 2009r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Pogorzeli rozegrano II Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. W turnieju brały udział 3-osobowe zespoły tworzące reprezentacje gmin: Gostyń, Pogorzela, Poniec, Borek Wlkp. i Piaski. Swoich reprezentacji nie wystawiły gminy Krobia i Pępowo.

Spotkanie opłatkowe - informacja

W dniu 21 grudnia 2009r. o godz. 13:00 w Komendzie Powiatowej PSP w odbędzie się spotkanie opłatkowe strażaków ochotników i PSP, emerytów i rencistów pożarnictwa.

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego 2009 - informacja

Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 19 grudnia 2009r. o godz. 10:00 w szkole podstawowej w Pogorzeli odbędzie się II Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego strażaków z powiatu gostyńskiego.

V Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP

V Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP

W dniu 06.09.2009r. na stadionie sportowym w Borku Wlkp. odbyły się V Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP. W zawodach startowały drużyny w dwóch grupach: Grupa A (seniorzy - 18 drużyn), Grupa C (drużyny kobiece - 4 drużyny). Zawody rozgrywano w dwóch konkurencjach: w sztafecie i ćwiczeniach alarmowo-bojowych.

XI Dni Powiatu

XI Dni Powiatu

W sobotę 29 sierpnia 2009r. odbyły się kolejne Dni Powiatu w których swój udział zaakcentowali strażacy z OSP i PSP powiatu gostyńskiego.

Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Brenno 2009

Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Brenno 2009

W dniach od 5 do 18 lipca 2009r., w Ośrodku Wypoczynkowym w Brennie odbywał się „Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Brenno 2009”. W obozie uczestniczyli adepci pożarnictwa z trzech powiatów naszego województwa: gostyńskiego, leszczyńskiego i rawickiego. Z powiatu gostyńskiego w obozie uczestniczyło 47 młodych strażaków.

Pielgrzymka Służb Mundurowych Borek Wlkp. 2009

Pielgrzymka Służb Mundurowych Borek Wlkp. 2009

W dniu 1 lipca 2009r. odbyła się kolejna, tym razem VI Pielgrzymka Służb Mundurowych do Matki Pocieszenia na Zdzieżu w Borku Wielkopolskim. Uczestnicy pielgrzymki zebrali się o godz. 18:15 przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury skąd wymaszerowali na uroczyste nabożeństwo do lasku obok Sanktuarium, w którym znajduje się ołtarz polowy.

X Wojewódzki Rajd MDP Zimnowoda-Borzęciczki

X Wojewódzki Rajd MDP Zimnowoda-Borzęciczki

W dniu 16 maja 2009r. odbył się jubileuszowy X Wojewódzki Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w którym rywalizowało 47 drużyn. Trasa rajdu przebiegała na terenie gmin: Borek Wielkopolski, Pogorzela i Koźmin.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2009

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2009

W dniu 15 maja 2009r. w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Świętowali wspólnie strażacy PSP, strażacy ochotnicy, strażacy emeryci oraz zaproszeni goście. Dzień Strażaka jest okazją do wyróżnień za zaangażowanie w odpowiedzialnej służbie ratującej życie i mienie osobom potrzebującym.

Eliminacje Powiatowe IX Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego

Eliminacje Powiatowe IX Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego

W dniu 28 kwietnia 2009r. w KPPSP w Gostyniu odbyły się powiatowe eliminacje
IX Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem "ZAPOBIEGAJMY POŻAROM". Nadesłano 41 prac w 5 grupach wiekowych z terenu powiatu gostyńskiego (nie nadesłano prac w grupie V - szkoły średnie):

X Wielkopolski Rajd MDP - informacje

Cel rajdu: doskonalenie sprawności fizycznej, popularyzacja turystyki, poznawanie historii kraju i regionu, poznawanie zabytków, poznawanie i pogłębianie znajomości przyrody i jej ochrony, pogłębianie wiedzy w dziedzinie pożarnictwa. Termin i miejsce: 16 maja 2009 (Sobota). Przyjazd drużyn 9.00 - 9.30 teren Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie - Gmina Borek Wlkp.

Poświęcenie i przekazanie samochodów pożarniczych

Poświęcenie i przekazanie samochodów pożarniczych

W sobotę 18 kwietnia 2009r. na Świętej Górze koło Gostynia odbyła się doniosła uroczystość poświęcenia i przekazania 34 nowych samochodów pożarniczych zakupionych w roku 2008 dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z województwa wielkopolskiego.

Powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 27 marca 2009r., w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Gostyniu przeprowadzono eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W eliminacjach brała udział młodzież szkolna wyłoniona w eliminacjach gminnych (łącznie 33 uczestników w 3 grupach wiekowych).

I Otwarty Halowy Turniej MDP Borek Wlkp.

I Otwarty Halowy Turniej MDP Borek Wlkp.

W dniu 7 marca 2009r., w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Borku Wlkp., odbył się I Otwarty Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W Turnieju startowały reprezentacje 7 gmin z powiatu gostyńskiego oraz reprezentacja gminy Koźmin.

Zebrania sprawozdawcze w jednostkach OSP

Zebrania sprawozdawcze w jednostkach OSP obsługiwane przez członków Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu.