Wiadomości z roku 2013

VI Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

VI Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego
W sali Domu Strażaka w Pogorzeli odbył się VI Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego ochotniczych straży pożarnych powiatu gostyńskiego.

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego 2013 - zapowiedź

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego 2013
7 grudnia 2013r. w Domu Strażaka w Pogorzeli odbędzie się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Gostyńskiego. Zgłoszenia startujących drużyn należy przesyłać do dnia 1 grudnia br. na załączonym do regulaminu druku.

XX Ogólnopolski Konkurs Kronik 2013

XX Ogólnopolski Konkurs Kronik 2013
Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gostyniu informuje, że trwają: XX Konkurs na pamiętniki, wspomnienia, opracowania i relacje "Z dziejów OSP" oraz XX Ogólnopolski Konkurs Kronik

Obóz MDP 2013 - INFORMACJA

Obóz MDP 2013 - INFORMACJA
Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu informuje, że w dniach od 14 do 27 lipca 2013r. odbędzie się kolejny obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Brennie (powiat leszczyński). Wyjazd uczestników obozu do Brenna nastąpi w dniu 14.07.2013 r. (niedziela) o godz. 11.30 z Komendy Powiatowej PSP w Gostyniu.

VI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

W dniu 23 czerwca 2013 roku na stadionie sportowym w Pępowie odbyły się VI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP w grupie A (seniorzy) i grupie C (kobiety).

XI Pielgrzymka Służb Mundurowych

XI Pielgrzymka Służb Mundurowych
Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu zaprasza na XI Pielgrzymkę Służb Mundurowych do Borku Wlkp. na Zdzież, która odbędzie się 1 lipca 2013 r.

III Pielgrzymka Strażaków i ich Rodzin

III Pielgrzymka Strażaków i ich Rodzin
Po raz trzeci strażacy wraz z rodzinami przybyli z pielgrzymką na Świętą Górę. Uroczystą mszę w ich intencji odprawił kapelan gostyńskich strażaków ks. Michał Kulig. Po modlitwie uczestnicy III Pielgrzymki Strażaków i Ich Rodzin zebrali się w klasztornych ogrodach, gdzie miło spędzili czas na rodzinnym pikniku.

Kompania pożarnicza OSP

Kompania pożarnicza OSP
Kompanię pożarniczą OSP na terenie powiatu gostyńskiego tworzą strażacy z jednostek ochotniczych straży pożarnych z gminy Borek Wlkp. Dowódcą kompanii od początku jej powstania jest druh Piotr Kuliński z OSP w Borku Wlkp.

III Pielgrzymka STRAŻAKÓW I ICH RODZIN

III Pielgrzymka STRAŻAKÓW I ICH RODZIN
Zapraszamy wszystkich strażaków wraz z rodzinami na III Pielgrzymkę Strażaków i ich Rodzin, która odbędzie się w sobotę, 25 maja 2013 r. na Świętej Górze.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2013

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2013
Tradycyjnie jak co roku w miesiącu maju obchodzony jest Dzień Strażaka – święto strażaków. Powiatowe obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 10 maja 2013 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu, w których uczestniczyli strażacy ochotnicy, funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Gostyniu oraz zaproszeni goście.

Szkolenie pocztów sztandarowych

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu informuje, że szkolenie pocztów sztandarowych, zaplanowane na dzień 27 kwietnia br. , nie odbędzie się ze względów organizacyjnych. Szkolenie zostanie przeprowadzone w innym terminie, o którm powiadomimy na posiedzeniu zarządu.

XII Halowy Turniej MDP Powiatu Gostyńskiego - Stara Krobia 2013

XII Halowy Turniej MDP Powiatu Gostyńskiego - Stara Krobia 2013
W dniu 6 kwietnia 2013 roku w hali sportowej przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Ziemi Biskupińskiej w Starej Krobi odbył się XII Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gostyńskiego.

XII Halowy Turniej MDP - Stara Krobia 2013 - zapowiedź

XII Halowy Turniej MDP

W dniu 6 kwietnia 2013r., o godz. 8:00 w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Ziemi Biskupiańskiej w Starej Krobi, odbędzie się XII Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gostyńskiego.

Regulamin turnieju oraz pytania z zakresu ratownictwa medycznego do pobrania poniżej.

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2013

OTWP 2013

W dniu 26 marca 2013r. w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju brało udział 36 uczestników wyłonionych z eliminacji gminnych. Turniej rozgrywano w trzech grupach wiekowych:

Eliminacje Powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej - zapowiedź

W dniu 26 marca 2013 r. o godz. 11.00, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Gostyniu odbędą się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Zakończenie roku Taczaka

Zakończenie roku Taczaka

27 grudnia 2012 r. w Mieszkowie w 94 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego zakończono Wielkopolskie Obchody Roku gen. Stanisława Taczaka. Nad uroczystościami w Mieszkowie patronat honorowy przyjął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zapobiegajmy Pożarom" - Eliminacje powiatowe

Konkurs Plastyczny

Rozstrzygnięto kolejne eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”.  Na konkurs nadesłano 33 prace w 4 grupach wiekowych z dwóch gmin powiatu gostyńskiego: Gostynia i Ponieca:

Strażacki bal karnawałowy - zaproszenie

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu serdecznie zaprasza na STRAŻACKI BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się 2 lutego 2013r. o godzinie 19.00 w Restauracji Impresja w Borku Wlkp.