Podsumowanie działalności boreckich druhów.

 6 stycznia 2023r. druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Borek Wielkopolski uroczyście podsumowali swoją działalność w minionym roku 2022. Delegacje druhów wraz z pocztem sztandarowym złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze pod tablicą upamiętniającą Powstańców Wielkopolskich ziemi boreckiej, która znajduje się w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny na Zdzieżu.

Następnie druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Borek Wlkp. uczestniczyli w Mszy świętej dziękczynnej, która została odprawiona w kościele farnym pw. św. Stanisława Biskupa w Borku Wielkopolskim. Modlono się również w intencji druhów, którzy odeszli w minionym roku.

Po nabożeństwie nastąpiło wręczenie zaległych odznaczeń druhom z jednostki OSP Karolew, którzy byli nieobecni na powiatowej uroczystości z okazji Dnia Strażaka, odbywającej się  również w Borku Wlkp.

Odznaczenia otrzymali:

- dh Dawid Bonawenturczyk - Brązowy Medal za Zasługi dla pożarnictwa

- dh Jan Łagódka - odznaka za 50 lat wysługi na rzecz pożarnictwa

Ich wręczenia dokonali m.in. prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu - dh Andrzej Małecki oraz prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP w Borku Wlkp - dh Mirosław Dębowiak.

Burmistrz Borku Wlkp. - Marek Rożek podziękował strażakom ochotnikom za ich zaangażowanie i chęć niesienia pomocy. Z kolei prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP w Borku Wlkp - dh Mirosław Dębowiak życzył udanego i spokojnego kolejnego roku działalności boreckich druhów.

Miniony rok podsumowano na poziomie podobnym do roku poprzedniego. Jedynym niespełnionym zadaniem był brak możliwości zakupu nowego samochodu dla jednostki OSP Borek Wlkp., bowiem borecki oddział stara się o zakup średniego wozu ratowniczo-gaśniczego z dużym zbiornikiem na wodę.