I Powiatowe Zawody Wędkarskie Strażaków OSP Powiatu Gostyńskiego.

W sobotę 22 kwietnia 2023r. na łowisku w Dzięczynie odbyły się I Powiatowe Zawody Wędkarskie Strażaków OSP Powiatu Gostyńskiego. Zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach: MDP oraz Senior. Do wędkarskich zmagań zgłosiło się 33 wędkarzy jednostek z terenu powiatu gostyńskiego, z czego 12-tu z nich to przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. 

W kategorii "MDP" najlepszy okazał się Ksawery Marcinkowski zajmując I miejsce z wagą 3,15 kg , II miejsce zajął Eryk Andrzejak -1,11 kg, a III miejsce Adam Szmytowski - (0,83 kg).
Z kolei w kategorii " Senior" I miejsce zajął Mateusz Klemczak, II miejsce Norbert Klemczak, z kolei III miejsce należało do Tobiasza Świątka.
Największą rybą mógł tego dnia pochwalić się Marcin Wojtecki, który złowił jesiotra ważącego 4,27 kg. Z kolei najmłodszym wędkarzem był Ksawery Marcinkowski. Najczęściej wędkarze z łowiska wyławiali jesiotry, leszcze, liny i karasie. 
Nagrody, puchary i gratulacje na ręce zwycięzców złożyli prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu dh Andrzej Małecki oraz prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach dh Mikołaj Wojtyczka.
Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Piaskach.


Fot. M. Wojtyczka,  gmina Poniec.