Wiadomości z roku 2012

IV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

IV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 8 grudnia 2012 r. w Domu Strażaka w Pogorzeli, odbył się IV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Gostyńskiego zorganizowany przez Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gostyniu, Oddział Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Pogorzeli i Urząd Miejski w Pogorzeli.

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego 2012 - zapowiedź

W dniu 8 grudnia 2012r. w Domu Strażaka w Pogorzeli odbędzie się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Gostyńskiego. Zgłoszenia startujących drużyn należy przesyłać do dnia 1 grudnia br. na załączonym do regulaminu druku.

Regulamin do pobrania w załączniku.

Festyn strażacki

Festyn strażacki
W dniu 25 sierpnia 2012 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się festyn strażacki z okazji jubileuszu 20-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz XIII Zjazdu Krajowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Z tej okazji do Warszawy udali się strażacy ochotnicy z powiatu gostyńskiego wraz z rodzinami.

Obóz Młodziezowych Drużyn Pożarniczych - Brenno 2012

Obóz Młodziezowych Drużyn Pożarniczych - Brenno 2012

W dniu 15 lipca 2012r. w Ośrodku Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Brennie nad jeziorem Białym rozpoczął się VI Obóz szkoleniowo - wypoczynkowy dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatów gostyńskiego, leszczyńskiego i rawickiego.

Obóz MDP 2012 - INFORMACJA

Obóz MDP 2012
Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu informuje, że w dniach od 15 do 29 lipca 2012r. odbędzie się kolejny obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Brennie (powiat leszczyński). Wyjazd uczestników obozu do Brenna nastąpi w dniu 15.07.2012 r. (niedziela) o godz. 11:00 z Komendy Powiatowej PSP w Gostyniu.

Obchody Dnia Strażaka 2012

Obchody Dnia Strażaka 2012
W dniu 11 maja 2012 r. w Rokosowie gmina Poniec na terenie Ośrodka Integracji Europejskiej Urzędu Marszałkowskiego odbyły się Powiatowe obchody Dnia Strażaka. W tym dniu świętują strażacy ochotnicy i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, składane są życzenia oraz przyznawane wyróżnienia.

III Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP

III Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP
W dniu 14 kwietnia 2012 roku odbył się III Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Wielkopolskiego. Zjazd zaszczyciło wielu znakomitych gości, wśród których był dh Waldemar Pawlak – Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP oraz gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz – Komendant Główny PSP.

XI Halowy Turniej MDP Powiatu Gostyńskiego

XI Halowy Turniej MDP Powiatu Gostyńskiego
W dniu 31 marca 2012 roku w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli odbył się XI Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gostyńskiego. W turnieju starowało 13 zespołów (6 żeńskich i 7 męskich).

XI Halowy Turniej MDP - zapowiedź

XI Halowy Turniej MDP - zapowiedź

W dniu 31 marca 2012r., o godz. 10:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli, odbędzie się XI Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gostyńskiego.

Regulamin turnieju taki sam jak w roku ubiegłym.

Powiatowe Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2012

Powiatowe Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2012

W dniu 19 marca 2012r. w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju brało udział 36 uczestników wyłonionych z eliminacji gminnych. Turniej rozgrywano w trzech grupach wiekowych: grupa I szkoły podstawowe, grupa II gimnazjum i grupa III szkoły ponadgminazjalne.

Powiatowe Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej - ZMIANA TERMINU!

Zaplanowane na 12 marca 2012r. Powiatowe Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbędą się w dniu 19 marca br. o godzinie 11:00 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Gostyniu.

Eliminacje Powiatowe Konkursu Plastycznego 2011/2012

Konkurs Plastyczny
W dniu 09 stycznia 2012 r. przeprowadzono eliminacje powiatowe Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy Pożarom". Na konkurs nadesłano prace plastyczne z przedszkoli oraz szkół z terenu gmin: Gostyń, Poniec i Borek Wlkp. Ogółem nadesłano 41 prac w 5 grupach wiekowych.

Informacje programowe i organizacyjne Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP na 2012 rok

Informacje programowe i organizacyjne Oddziału Wojewódzkiego
Podajemy informacje organizacyjne dotyczące: wybranych imprez programowych oddziału wojewódzkiego propagujących ochronę przeciwpożarową planowanych w roku 2012, trybu składania wniosków na odznaczenia Związku OSP RP w roku 2012, trybu składania wniosków o nadanie sztandarów dla OSP, trybu składania wniosków o nadanie tytułów honorowych