Wiadomości z roku 2011

Tragiczna śmierć druha Piotra

śp. dh Piotr Duda
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w nocy z soboty na niedzielę (z 10 na 11 grudnia 2011r.) zginął tragicznie dh Piotr Duda – członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Krobi.

III Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

III Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego
W dniu 03 grudnia 2011 r. w Domu Strażaka w Pogorzeli, odbył się III Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Gostyńskiego zorganizowany przez Oddział Powiatowy ZOSP RP w Gostyniu, Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Pogorzeli i Urząd Miejski w Pogorzeli.

Nowe wzory wniosków i załączników do wniosków na dofinansowanie na 2012 r.

Nowe wzory wniosków

Uprzejmie informujemy, że zbliża się termin składania wniosków o dofinansowanie do zakupu sprzętu i umundurowania z dotacją z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz z firm ubezpieczeniowych.

Nowe zasady nabywania uprawnień przez kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Nowe zasady nabywania uprawnień przez kierowców
Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U. Nr 30, poz. 151 z póź. zm.), która w większości swoich przepisów wchodzi w życie z dniem 11 lutego 2012 r. przewiduje nowe zasady dotyczące wydawania uprawnień do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi.

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego 2011 - zapowiedź

W dniu 3 grudnia 2011r. w Domu Strażaka w Pogorzeli odbędzie się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Gostyńskiego. Zgłoszenia startujących drużyn należy przesyłać do dnia 1 grudnia br. na załączonym do regulaminu druku.

Regulamin do pobrania w załączniku.

III Zjazd Oddziału Powiatowego

III Zjazd Oddziału Powiatowego

W dniu 17 września 2011r. odbył się III Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu. Tym samym zakończyła się kadencja Zarządu na lata 2006-2011. Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu ponownie został wybrany dh Grzegorz Marszałek.

Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - Brenno 2011

Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - Brenno 2011

W dniach od 08 do 21 lipca 2011r. w Ośrodku Kolonijno-Wypoczynkowym w Brennie, należącym do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Jeleniej Góry, odbywał się kolejny obóz dla członków młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu powiatu gostyńskiego, leszczyńskiego i rawickiego.

XVIII Ogólnopolski Konkurs Kronik 2011

XVIII Ogólnopolski Konkurs Kronik 2011
Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gostyniu informuje, że trwają: XVIII Konkurs na pamiętniki, wspomnienia, opracowania i relacje "Z dziejów OSP" oraz XVIII Ogólnopolski Konkurs Kronik.

INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW OBOZU MDP 2011

Obóz MDP 2011

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu informuje, że w dniach od 08 do 21 lipca 2011r. odbędzie się kolejny obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Brennie (powiat leszczyński). Wyjazd uczestników obozu do Brenna nastąpi w dniu 08.07.2011 r. (piątek) o godz. 10:00 z Komendy Powiatowej PSP w Gostyniu.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2011

Powiatowe obchody Dnia Strażaka 2011

W dniu 13 maja 2011r. strażacy powiatu gostyńskiego obchodzili swoje święto z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość odbywała się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Świętowali wspólnie strażacy PSP, strażacy ochotnicy, emeryci oraz zaproszeni goście. Dzień Strażaka jest okazją do wyróżnień za zaangażowanie w odpowiedzialnej służbie.

X Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Gostyniu

X Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Gostyniu

W dniu 16 kwietnia 2011r. odbył się X Zjazd Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Gostyniu. W Zjeździe uczestniczyli przedstawiciele i delegaci z jednostek ochotniczych straży pożarnych wybrani na zebraniach sprawozdawczo-wyborczych, które odbywały się w miesiącu styczniu i lutym br.

Ćwiczenia jednostek OSP

Ćwiczenia jednostek OSP

W dniu 14 kwietnia 2011r. w kompleksie leśnym Leśnictwa Smogorzewo odbyły się ćwiczenia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu gostyńskiego.

Ćwiczenia zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową PSP w Gostyniu przy współudziale Nadleśnictwa Piaski.

X Halowy Turniej MDP Powiatu Gostyńskiego Bodzewo 2011

X Halowy Turniej MDP Powiatu Gostyńskiego Bodzewo 2011

02 kwietnia 2011 roku w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Bodzewie odbył się X Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gostyńskiego. W turnieju starowało 14 zespołów (7 żeńskich i 7 męskich).

Posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu

Posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu

W dniu 22 marca 2011r. w świetlicy Komendy Powiatowej PSP w Gostyniu odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, na którym Prezes dh Grzegorz Marszałek przedstawił nowego kapelana strażaków powiatu gostyńskiego ks. Michała Kuliga, który z dniem 1 marca 2011r.

Informacja dotycząca Eliminacji Wojewódzkich OTWP

OTWP Młodzież Zapobiega Pożarom

Informujemy, że eliminacje wojewódzkie XXXIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbędą się 16 kwietnia 2011 (sobota) w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wolsztynie.

Powiatowe Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2011

Powiatowe Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2011

W dniu 22 marca 2011r. w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W turnieju brało udział 29 uczestników wyłonionych z eliminacji gminnych.

X Halowy Turniej MDP - Zmiana terminu!

Z przyczyn technicznych termin X Halowego Turnieju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu gostyńskiego został przesunięty na dzień 2 kwietnia 2011r. (sobota).
Turniej odbędzie się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bodzewie.

Zabawa karnawałowa 2011

Zabawa karnawałowa 2011

W dniu 05 lutego 2011r. w Restauracji "Kryształowa" w Poniecu odbyła się kolejna (9 już) zabawa karnawałowa, organizowana przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostniu wspólnie z Zarządem Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Poniecu.