8 grudnia 2021 r. o godz. 18.00 z Kościoła św. Małgorzaty na Ostrowie Tumskim wyruszyła XV Procesja Światła, organizowana z okazji przypadającej w kościele katolickim uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
W procesji wzięli udział strażacy z Państwowych oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli powiatu gostyńskiego.
Procesji przewodniczył Arcybiskup Metropolita Poznański - Stanisław Gądecki.
Pochód wyruszył z kościoła św. Małgorzaty na Śródce, następnie przeszedł przez most Biskupa Jordana, udając się pod figurę Matki Bożej znajdującej się przy kościele Najświętszej Maryi Panny nieopodal katedry poznańskiej.
Tradycyjnie strażacy przy użyciu drabiny złożyli bukiet kwiatów u stóp figury Niepokalanej, kilkanaście metrów nad ziemią.
Po procesji odbyło się spotkanie z Arcybiskupem, w trakcie którego, Wiceprezes OW ZOSP RP w Poznaniu - dh Grzegorz Marszałek, w imieniu strażaków Archidiecezji Poznańskiej i Diecezji Kaliskiej, złożył na ręce Ekscelencji podziękowania za wspólną 15-to letnią modlitwę.