III Pielgrzymka Strażaków i ich Rodzin

Po raz trzeci strażacy wraz z rodzinami przybyli z pielgrzymką na Świętą Górę. Uroczystą mszę w ich intencji odprawił kapelan gostyńskich strażaków ks. Michał Kulig. Po modlitwie uczestnicy III Pielgrzymki Strażaków i Ich Rodzin zebrali się w klasztornych ogrodach, gdzie miło spędzili czas na rodzinnym pikniku.

Trzecią już Pielgrzymkę Strażaków i Ich Rodzin zorganizowała Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri w Gostyniu przy współudziale Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu i Komendy Powiatowej PSP w Gostyniu. Na III Pielgrzymkę Strażaków i ich Rodzin przybyli również strażacy z powiatu krotoszyńskiego, jarocińskiego i śremskiego.

Inicjatorem strażackiej pielgrzymki na Świętą Górę jest kapelan strażaków powiatu gostyńskiego ks. Michał Kulig, który wraz z byłym kapelanem ks. prałatem Konradem Kaczmarkiem odprawił uroczystą mszę świętą w bazylice w intencji strażaków i ich rodzin. Po niej nastąpiła wspólna modlitwa przy obrazie patrona strażaków św. Floriana. Pod kościołem strażacy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia rodziny strażackiej, które z kopuły bazyliki wykonał ks. Henryk.

Drugą częścią spotkania na Świętej Górze był piknik rodzinny na placu za świątynią. Podczas festynu można było zapoznać się ze sprzętem pożarniczym, jakim dysponują gostyńscy strażacy oraz wpisać się do pamiątkowej księgi pielgrzymkowej. Najmłodsi brali udział w rozlicznych grach i zabawach, za co otrzymywali słodycze i drobne upominki.

Nie zabrakło też obowiązkowego punktu strażackiej biesiady - tradycyjnej grochówki, którą przygotowali członkowie OSP w Karolewie. W trakcie pikniku dała koncert Orkiestra Świętogórska pod batutą Piotra Kaczora oraz wystąpił zespół Ayers Rock z Piasków.