Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - Brenno 2011

W dniach od 08 do 21 lipca 2011r. w Ośrodku Kolonijno-Wypoczynkowym w Brennie, należącym do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Jeleniej Góry, odbywał się kolejny obóz dla członków młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu powiatu gostyńskiego, leszczyńskiego i rawickiego.

Na obozie wypoczywało i zapoznawało się z tajnikami pożarnictwa 220 uczestników w tym 53 z powiatu gostyńskiego. W trakcie obozu młodzież zwiedziła Jednostkę Wojskową w Lesznie, stadion im. Alfreda Smoczyka oraz Komendę Miejską w Lesznie, gdzie zapoznano ich ze sprzętem oraz służbą pełnioną przez strażaków zawodowych.

W dniu 17 lipca odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na strażaka członka młodzieżowej drużyny pożarniczej. Pasowania dokonali Prezesi Zarządów Oddziałów Powiatowych w Gostyniu dh Grzegorz Marszałek, Lesznie dh Stanisław Wolniczak i Rawiczu dh Jan Solak. Uroczystość ślubowania poprzedziła polowa msza św., którą odprawił ks. Michał Kulig, kapelan strażaków powiatu gostyńskiego. W uroczystości brali udział zaproszeni goście oraz licznie zgromadzeni rodzice i członkowie rodzin młodych strażaków. Po ślubowaniu wszyscy zostali zaproszeni na tradycyjną grochówkę.

W dniu 21 lipca odbył się ostatni apel i zakończenie obozu. Wszyscy ze smutkiem opuszczali obóz z nadzieją, że spotkają się ponownie za rok.