Posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu

W dniu 22 marca 2011r. w świetlicy Komendy Powiatowej PSP w Gostyniu odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, na którym Prezes dh Grzegorz Marszałek przedstawił nowego kapelana strażaków powiatu gostyńskiego ks. Michała Kuliga, który z dniem 1 marca 2011r. został powołany przez Arcybiskupa Archidiecezji Poznańskiej do pełnienia tej funkcji.

Ks. Michał Kulig zastąpił ks. prałata Konrada Kaczmarka, który ze względu na stan zdrowia zwrócił się do Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego o zwolnienie go z funkcji duszpasterza strażaków Archidiecezji Poznańskiej, co Arcybiskup zaakceptował i z dniem 1 lutego 2011r. zwolnił ks. prałata z pełnienia tej funkcji.

W podziękowaniu za wierną służbę Kościołowi Poznańskiemu i pełną zaangażowania wieloletnią opiekę duszpasterską nad strażakami Archidiecezji Poznańskiej Arcybiskup odznaczył ks. prałata Konrada Kaczmarka MEDALEM OPTIME MERITO ARCHIDIOECESIS POSNANIENSIS.

Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu dh Grzegorz Marszałek wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Gostyniu bryg. Krzysztofem Łoniewskim w imieniu strażaków powiatu gostyńskiego złożyli podziękowanie ks. prałatowi za wieloletnią współpracę wręczając mu płaskorzeźbę św. Jana Marii Vianney – patrona proboszczów z najlepszymi życzeniami.

Dh Grzegorz Marszałek z bryg. Krzysztofem Łoniewskim i ks. prałatem Konradem Kaczmarkiem wręczyli nowemu kapelanowi mundur strażacki oraz ornat ze św. Florianem i stułę.