Powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Gostyniu.

19 kwietnia 2024 r. odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które przeprowadzone zostały w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Finalistów etapów gminnych oraz ich opiekunów powitali - Komendant PSP w Gostyniu - st. kpt. Marcin Nyczka oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu - dh Andrzej Małecki.

Eliminacje przeprowadzono w trzech grupach wiekowych, w których uczestnicy zmierzyli się z częścią pisemną, w skład której wchodziło 30 pytań testowych. Następnie troje z nich z największą ilością poprawnych odpowiedzi w każdej z grup wiekowych awansowało do etapu ustnego. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja składająca się z funkcjonariuszy gostyńskiej komendy.

Poniżej prezentujemy laureatów poszczególnych grup wiekowych:

Grupa I (szkoła podstawowa/ klasy 1-3)

 I miejsce - Mikołaj Stelmaszyk (gm. Borek Wlkp.)

II miejsce – Stanisław Sobkowiak ( gm. Borek Wlkp.)

III miejsce – Antoni Karkosz ( gm. Gostyń)

 

Grupa II (szkoła podstawowa/ klasy 4-8)

I miejsce – Lena Nowak ( gm. Borek Wlkp.)

II miejsce – Wioletta Płończak ( gm. Borek Wlkp.)

III miejsce – Oskar Zaremba ( gm. Poniec)

 

Grupa III (szkoła ponadpodstawowa)

 I miejsce – Dawid Grześkowiak (gm. Gostyń)

II miejsce – Renata Chuda ( gm. Krobia)

III miejsce - Julia Szynka ( gm. Krobia)

 

Zwycięzcy w każdej z kategorii wiekowych zapewnili sobie awans do udziału w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim, które w tym roku odbędą się w sobotę 27 kwietnia z Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu. Organizatorem konkursu był Oddział Powiatowy ZOSP RP w Gostyniu oraz Komenda Powiatowa PSP w Gostyniu. Wydarzenie sfinansowano z środków Powiatu Gostyńskiego.

 

Fot. A. Nowacka-Zbiorczyk