XVI Procesja Światła w Poznaniu.

W czwartek 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przez Ostrów Tumski w Poznaniu przeszła coroczna Procesja Światła.

Procesja wyruszyła o godz. 18.00 spod kościoła pw. św. Małgorzaty na Śródce. Uczestnicy przeszli mostem Biskupa Jordana kierując się do figury Matki Bożej znajdującej się przy kościele Najświętszej Maryi Panny in Summo na Ostrowie Tumskim. Następnie o godz. 19.00 w katedrze odbyło się nabożeństwo, po którym strażacy złożyli kwiaty przed figurą Matki Boskiej.

W uroczystej XVI już procesji nie zabrakło również przedstawicieli powiatu gostyńskiego na czele z wiceprezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu - druhem Grzegorzem Marszałkiem. Strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych towarzyszyli członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, kadeci ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, działacze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, a także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej. Podczas procesji strażacy oświatlają drogę trzymanymi w rękach pochodniami.

Po zakończonej procesji druhny i druhowie udali się na spotkanie z Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim - Metropolitą Poznańskim.


foto: dh Julia Pluta, dh Karol Niedziela, Głos Wielkopolski.