Wojewódzki finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W sobotę 28 maja 2022r. odbył się finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, którego organizatrem był Oddział Wojewódzki Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego. Gospodarzem tegorocznych eliminacji był powiat Wrzesiński,a rywalizację pomiędzy uczestnikami przeprowadzono w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymisławicach.

Reprezentanci 27 powiatów (w tym powiatu gostyńskiego) z trzech grup wiekowych rozpoczęli eliminacje od rozwiązania testu, który miał wyłonić po pięciu najlepszych uczestników każdej z grup, po czym przystąpiono do ćwiczeń praktycznych z armaturą pożarniczą, a następnie do etapu ustnego i losowania zestawów pytań. 

Wręczenia nagród oraz wyróżnień dokonał Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego- dh Eugeniusz Grzeszczak, Starosta Wrzesiński - Dionizy Jaśniewicz oraz Komendant Powiatowy PSP z Wrześni - st. bryg. Piotr Trawiński. 

Nagrody ufundowali: Oddział Wojewódzki ZOSP RP, Starosta Wrzesiński, Komendant Powiatowy PSP we Wrześni, Prezes Spółdzielni Inwalidów „Przyjaźń” ze Słupcy oraz dh Andrzej Małecki.

Uczestnicy mieli również okazję zwiedzić Centrum oraz zapoznać się z nowoczesnymi robotami i automatycznymi maszynami. Reprezentantom powiatu gostyńskiego niestety nie udało się zakwalifikować do etapu centralnego, który odbędzie się w Technikum Leśnym w Miliczu (woj. Dolnośląskie) pod koniec czerwca br.