V Turniej w strzelaniu z broni pneumatycznej

30 stycznia, w sali sportowej Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi, spotkali się członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Krobia, by zmierzyć się w V Turnieju dla członków MDP w strzelaniu z broni pneumatycznej.

W jubileuszowej edycji imprezy udział wzięło 60 zawodników, którzy rywalizowali tak w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej. Każdy z zawodników 4-osobowej drużyny, oddawał 8 strzałów z popularnej wiatrówki, z których 5 najlepszych branych było pod uwagę w punktacji. Ostatecznie najlepszy wynik w zawodach uzyskała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Gogolewie w składzie: Miron Sternal, Miłosz Szymkowiak, Michał Szwarc i Szymon Gembiak. Na drugim i trzecim stopniu podium stanęły odpowiednio drużyny: OSP Domachowo (Sandra Świerzewska, Kamil Świerzewski, Bartosz Prętkowski, Oskar Kabała ) i OSP Krobia I (Mikołaj Gubański, Przemysław Stankowski, Dominik Jankowiak, Karol Duda). Indywidualnie najlepszym zawodnikiem turnieju został Daniel Ofierzyński z MDP przy OSP Potarzyca (45 na 50 możliwych punktów).

W klasyfikacji opiekunów najcelniej z karabinka sportowego strzelał z kolei Roman Olejniczak z OSP Stara Krobi, który uzyskał 82 punkty (na 100 możliwych).

Na zakończenie sportowo-strzeleckiej rywalizacji, której organizatorem byli: Zarząd Oddziału Miejsko- Gminnego ZOSP RP Krobi, Gmina Krobi i Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Krobi, trzy najlepsze drużyny oraz najlepsi zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej, otrzymali puchary, statuetki i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych dla członków MDP z terenu gminy Krobia jest elementem programu współpracy z młodzieżą, która w przyszłości zasilić ma szeregi strażaków ochotników, gotowych nieść bliźnim pomoc podczas pożarów, wypadków i innych zdarzeń losowych. Warto inwestować w tych, którzy zgodnie ze strażacką maksymą, gotowi są służyć Bogu na chwałę, a bliźniemu na ratunek.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

 1. miejsce – OSP Gogolewo II – 127 pkt,
 2. miejsce – OSP Domachowo – 125 pkt,
 3. miejsce – OSP Krobia I – 123 pkt,
 4. miejsce – OSP Stara Krobia I – 107 pkt,
 5. miejsce – OSP Wymysłowo I – 105 pkt,
 6. miejsce – OSP Bukownica – 104 pkt,
 7. miejsce – OSP Stara Krobia II – 92 pkt,
 8. miejsce – OSP Krobia II – 91 pkt,
 9. miejsce – OSP Pudliszki II – 86 pkt,
 10. miejsce – OSP Przyborowo – 80 pkt,
 11. miejsce – OSP Potarzyca – 77 pkt,
 12. miejsce – OSP Sułkowice – 72 pkt,
 13. miejsce – OSP Wymysłowo II – 71 pkt,
 14. miejsce – OSP Gogolewo I – 56 pkt,
 15. miejsce – OSP Pudliszki I – 22 pkt.

Tekst i zdjęcia: Adam Sarbinowski