Obóz Młodziezowych Drużyn Pożarniczych - Brenno 2012

W dniu 15 lipca 2012r. w Ośrodku Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Brennie nad jeziorem Białym rozpoczął się VI Obóz szkoleniowo - wypoczynkowy dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatów gostyńskiego, leszczyńskiego i rawickiego.

Uczestnicy obozu przez dwa tygodnie mile spędzali czas w okresie wakacji szkolnych. Na obozie odbywali szkolenia mające na celu przygotowanie ich do podejmowania w przyszłości służby w straży pożarnej. Poza szkoleniem był czas na wypoczynek, gry i zabawy oraz na organizowane wycieczki.

Niedziela 22 lipca br. była szczególnym dniem dla obozowiczów. W tym dniu młodzi adepci pożarnictwa złożyli ślubowanie oraz zostali pasowani na strażaka - członka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Pasowania na strażaka - członka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w obecności rodziców oraz zaproszonych gości dokonali:

  • dh Jan Solak – członek Zarządu Głównego ZOSP RP,  Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Rawiczu,
  • dh Grzegorz Marszałek – Wiceprezes Zarządu Oddziału  Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu,
  • dh Stanisław Wolniczak – członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lesznie.

W sobotę 28 lipca odbyło się uroczyste zakończenie obozu, na którym wręczono zaświadczenia o odbytym ślubowaniu i pasowaniu na strażaka - członka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.