XI Dni Powiatu

W sobotę 29 sierpnia 2009r. odbyły się kolejne Dni Powiatu w których swój udział zaakcentowali strażacy z OSP i PSP powiatu gostyńskiego.

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu wystawił stoisko ukazujące prace oraz inne działania strażaków ochotników. Na stoisku zaprezentowano eksponaty muzealne takie jak motopompy, stare sikawki, umundurowanie, syreny alarmowe ręczne, sygnałówki, hełmy oraz inny sprzęt używany przez strażaków. Pokazano także puchary oraz dyplomy zdobywane przez strażaków w zawodach i różnych konkursach. Aby było zgodnie z tradycją nie mogło zabraknąć grochówki strażackiej z kuchni polowej, którą przygotowali strażacy z jednostki OSP Karolew (gm. Borek Wlkp.)

Stoisko miało duże powodzenie szczególnie wśród dzieci i młodzieży, dla których atrakcją była możliwość pokręcenia ręczną syreną alarmową czy udział w konkursie sprawnościowym polegającym na ubraniu hełmu, przebiegnięciu toru przeszkód do stanowiska hydronetki, z której, przy pomocy strumienia wody, strącano butelkę z wodą. Można było spróbować swoich sił przy sikawce konnej. Strażacy PSP brali udział w konkurencji przeciągania liny, w której pokonali policjantów.

Rozgrywany był również konkurs na najgłośniejszą syrenę alarmową ręczną, w którym uczestniczył przedstawiciel OSP z każdej gminy. Najgłośniejszą syrenę zaprezentował strażak z gminy Krobia, który wyprzedził gminę Poniec i Pępowo.