Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Brenno 2009

W dniach od 5 do 18 lipca 2009r., w Ośrodku Wypoczynkowym w Brennie odbywał się „Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Brenno 2009”. W obozie uczestniczyli adepci pożarnictwa z trzech powiatów naszego województwa: gostyńskiego, leszczyńskiego i rawickiego. Z powiatu gostyńskiego w obozie uczestniczyło 47 młodych strażaków. Obóz MDP jest obozem szkoleniowo–wypoczynkowym gdzie młodzież poznaje tajniki strażackiej służby a przy okazji aktywnie wypoczywa.

W niedzielę 12 lipca 2009r. o godz. 14:00 na terenie obozowiska miała miejsce uroczystość ślubowania i pasowania na strażaka - członka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Pasowania dokonali: bryg. Krzysztof Łoniewski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu, druh Jan Solak - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Rawiczu i druh Stanisław Wolniczak.

Ślubowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jest podniosłym i ważnym czynnikiem wychowawczym, świadczącym patriotycznej postawie młodzieży, chęci niesienia pomocy zgodnie z mottem „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.