I Otwarty Halowy Turniej MDP Borek Wlkp.

W dniu 7 marca 2009r., w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Borku Wlkp., odbył się I Otwarty Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W Turnieju startowały reprezentacje 7 gmin z powiatu gostyńskiego oraz reprezentacja gminy Koźmin. Reprezentacje gmin tworzyły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - sekcje żeńskie i męskie (łącznie 16 sekcji).

Otwarcia Turnieju dokonał Prezes Zarządu MG ZOSP RP w Borku Wlkp., który powitał zaproszonych gości:

  • dh Jana Solaka - członka Zarządu Głównego, Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu
  • Wójtów i Burmistrzów z terenu powiatu
  • Przedstawicieli Nadleśnictwa Piaski
  • Kierownika rewiru Policji w Borku Wlkp.
  • Działaczy Związku OSP

Komisję sędziowską Turnieju przedstawił Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu dh Grzegorz Marszałek.

W skład komisji wchodzili: nauczyciele, przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu, KP PSP w Gostyniu, Nadleśnictwa Piaski oraz Policji pod przewodnictwem Pana Artura Paździerskiego - sędziego głównego.

Do rozegrania było 5 konkurencji sprawnościowych (rzut piłką do kosza, rzut piłką do ruchomej tarczy, wyścig w workach, przeciąganie liny, strażacki tor przeszkód) oraz 2 sprawdziany z wiedzy teoretycznej (sprawdzian ze znajomości hymnu związkowego, znajomości przepisów ruchu drogowego oraz z ochrony przyrody, sprawdzian z zakresu ratownictwa przedmedycznego).

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców Turnieju:

W grupie żeńskiej zwyciężyła sekcja MDP ze Smogorzewa (gmina Piaski), natomiast w grupie męskiej sekcja MDP z Babkowic (gmina Pępowo).

Prowadzona była także klasyfikacja ogólna gmin, w której zwyciężyła reprezentacja gminy Koźmin. Puchar dla najlepszej reprezentacji z powiatu gostyńskiego zdobyła reprezentacja gminy Gostyń. Szczegółowe wyniki w załącznikach.