Obóz MDP Brenno 2008

W dniach od 6 do 19 lipca 2008r., po raz drugi w Ośrodku Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Jeleniej Góry, odbył się obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Brenno 2008. W obozie uczestniczyło 174 członków MDP z trzech powiatów naszego województwa: gostyńskiego, leszczyńskiego i rawickiego oraz druhowie z powiatu jeleniogórskiego. Z powiatu gostyńskiego w obozie uczestniczyło 28 młodych strażaków. Podobnie jak w roku ubiegłym kierownikiem obozu był Pan Janusz Herbeć, a Komendantem kpt. Krzysztof Skrzypczak.

Obóz MDP jest obozem szkoleniowo – wypoczynkowym, dlatego też prowadzono zajęcia szkoleniowe z musztry i obsługi sprzętu pożarniczego. Ponadto młodzi strażacy zwiedzili Komendę Miejską PSP w Lesznie, gdzie zapoznali się ze sprzętem używanym przez jednostki zawodowe.

Po zajęciach typowo strażackich był czas na zabawę, rozgrywki sportowe i rekreację.

Dzień 13 lipca był dla młodych strażaków dniem szczególnym. Wtedy bowiem złożyli ślubowanie oraz zostali pasowani na strażaków członków MDP. Uroczystość poprzedziła polowa msza święta, którą odprawił ks. prałat Konrad Kaczmarek (kapelan strażaków Archidiecezji Poznańskiej) w asyście miejscowego proboszcza.

Czas na obozie minął szybko. Nadszedł ostatni apel, opuszczenie flagi związkowej i czas pożegnań. Pożegnania zawsze są trudne, nie inaczej było tym razem. Młodzież zżyła się, zawiązały się przyjaźnie i dlatego ciężko było się żegnać, były łzy i serdeczne uściski oraz obietnice spotkania się w przyszłym roku na kolejnym obozie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.